תוקף טופס ירוק –
לכמה זמן תקף טופס ירוק?

לכמה זמן תקף טופס ירוק ובמה עוד תלוי תוקפו? כל התשובות החשובות לפניכם.

תוקף של טופס ירוק

הטופס הירוק תקף רק לאחר שיש עליו את כל החתימות והאישורים הנדרשים והוא אושר רשמית על ידי משרד הרישוי. הטופס יישאר בתוקף למשך 3 שנים בלבד, וכך גם הבדיקות הרפואיות שביצעתם. כלומר, אם במשך 3 שנים אלו לא עברתם טסט ולא הוצאתם את רישיון הנהיגה בפועל, תיאלצו להוציא טופס ירוק חדש ועדכני וגם לבצע מחדש את הבדיקות הרפואיות הנדרשות. זו הסיבה שכדאי להוציא את הטופס כמה שניתן בסמוך למועד תחילת לימודי הנהיגה ולא למהר לעשות זאת לפני.   

תוקף טופס ירוק לאחר ביצוע תיאוריה וטסט

הטופס הירוק ממשיך להיות רלוונטי גם לאחר שביצעתם את התיאוריה. אל הטופס יצורף מסמך נוסף שבו יצוין שביצעתם את המבחן העיוני (תיאוריה) ואת תוצאת המבחן – האם עברתם או נכשלתם. שימו לב שהאישור לביצוע התיאוריה אינו מופיע על גבי הטופס הירוק עצמו. חשוב לשמור על שני המסמכים ולא לאבדם. הטופס הירוק ממשיך להיות תקף וללוות אתכם למבחני תיאוריה נוספים, אם צריך, ולמבחן המעשי (הטסט).

רק לאחר שעברתם את התיאוריה תוכלו לגשת לביצוע הטסט בליווי שני הטפסים – הטופס הירוק וטופס אישור מעבר המבחן העיוני. לאחר שתעברו גם את הטסט בהצלחה תהיו זכאים סוף סוף לקבלת הרישיון והטופס הירוק כבר לא יהיה רלוונטי.

עדכון פרטים אישיים על גבי הטופס הירוק

חשוב לזכור שהפרטים המופיעים על גבי הטופס הירוק הם הפרטים המעודכנים במשרד הרישוי ולכן יופיעו גם על כרטיס הרישיון המגנטי שתקבלו לביתכם באמצעות הדואר. אם חל שינוי כלשהו בפרטים האישיים שלכם בתקופה שבין הוצאת הטופס הירוק ועד לקבלת הרישיון – רצוי ומומלץ להוציא טופס חדש ומעודכן. מאחר והטופס תקף למשך 3 שנים מיום הוצאתו, יש פרק זמן יחסית ממושך שבו יכולים להשתנות הפרטים וכדאי לבצע את העדכון בהתאם.

במידה ובתקופה זו החלפתם כתובת, הרישיון הקבוע לא יגיע לכתובת הנכונה. על מנת שכתובתכם תתעדכן במשרד הרישוי יש לעדכן כתובת במשרד הפנים ולאחר כשבועיים לבדוק מול משרד הרישוי האם העדכון בוצע גם במערכות שלהם ואכן הרישיון יגיע לכתובת הנכונה.

ניווט מהיר

דילוג לתוכן