כמה עולה להוציא טופס ירוק?

לפני הכל, חשוב להדגיש שהוצאת הטופס הירוק עצמו אינה כרוכה בתשלום.
עם זאת, ישנן הוצאות כחלק מתהליך אישור הטופס, ולכן כדאי להכיר את התהליך בכללותו על מנת להבין באמת כמה עולה להוציא טופס ירוק תקף.

בדיקת ראיה להוצאת טופס ירוק

כאמור, כדי להוציא את הטופס יש להגיע באופן אישי, עם תעודה מזהה, לאחת מחנויות האופטיקה המורשות על ידי משרד הרישוי להוצאת טופס ירוק. כדי להוציא את הטופס אתם תתבקשו להצטלם במקום בעמדת צילום ייעודית – קחו בחשבון שהתמונה הזו תופיע על הטופס עצמו וגם על גבי כרטיס הרישיון המגנטי שתקבלו הביתה ויקשט את הארנק שלכם בשנים הקרובות (אז תשקיעו קצת בלוק, כן?).

בשלב הזה תוכלו לקחת את הטופס הירוק ולעזוב את החנות מבלי לשלם אגורה. עם זאת, אתם תגלו במהרה כי עליכם לבצע בדיקת ראיה ולהחתים אופטומטריסט על גבי הטופס הירוק כחלק מתהליך קבלת הרישיון. אלא אם כן יש לכם אופטומטריסט ספציפי שתרצו להיבדק אצלו, ברוב המקרים הכי נוח לבצע את בדיקת הראיה במועד הוצאת הטופס, שכן התהליך מתבצע בלאו הכי בחנות אופטיקה. אם תבחרו לבצע את בדיקת הראיה במקום, תשלמו על הבדיקה בלבד כ-50 ₪. את בדיקת הראיה ניתן לבצע כמעט בכל עמדה מורשית להוצאת טופס ירוק, אבל בכל זאת מומלץ לוודא זאת מראש מול החנות. את רשימת הסניפים המלאה ניתן למצוא בתחתית העמוד.

חתימה של רופא משפחה

השלב הבא הוא חתימה של רופא משפחה (או רופא אחר שמכיר את ההיסטוריה הרפואית שלכם) המאשר כי הינכם כשירים רפואית לנהיגה. חיילים יכולים להחתים כל רופא צבאי. גם הבדיקה הרפואית אינה כרוכה בתשלום.

חזרה למשרד הרישוי

רק לאחר שהטופס הירוק שלך יהיה חתום ומאושר על ידי האופטומטריסט והרופא תוכלו לגשת למשרד הרישוי לקבלת האישור הסופי של הטופס. אחרת, לטופס אין שום תוקף. כלומר, הפעולה עצמה של הוצאת הטופס הירוק לא תעלה לכם כסף כלל, אבל על מנת שהטופס שלכם יאושר על ידי משרד הרישוי תצטרכו לעבור בדיקות, כאשר רק אחת מהן – בדיקת הראיה – תעלה לכם 50 ₪.
אם כך, זוהי סך הכל העלות של תהליך הוצאת ואישור הטופס.

ניווט מהיר

דילוג לתוכן