הוצאת טופס ירוק –
איך ואיפה עושים מוציאים טופס ירוק?

הוצאת טופס ירוק זו פרוצדורה די פשוטה.
כאן תקבלו את כל המידע שאתם צריכים כדי להוציא את הטופס.

איך להוציא טופס ירוק?

כל מה שצריך לעשות זה לגשת עם תעודה מזהה אל אחת מחנויות האופטיקה המורשות לכך על ידי משרד הרישוי (בהמשך העמוד מופיעה רשימה של כל העמדות הרלוונטיות). שימו לב שאתם חייבים להגיע באופן אישי ולא ניתן לשלוח מישהו במקומכם. כמו כן, יש להגיע עם תעודת זהות תקינה וקריאה, או לחלופין עם דרכון ישראלי תקף, תעודות חוגר, סדיר או קצין (תעודת מילואים לא תופס) או תעודת שוטר.  

לצורך קבלת הטופס אתם תתבקשו להצטלם בעמדת הצילום בחנות. התמונה הזו מאוד חשובה, כי זו התמונה שהולכת להופיע על הכרטיס המגנטי של הרישיון שלכם! הכי מבאס להיתקע למשך שנים עם תמונה מאוד לא מוצלחת על הרישיון, ולכן כדאי לעשות את הפרוצדורה הזו ביום שהשיער שלכם מסתדר ממש טוב 😊

השלב הבא בתהליך הוא בדיקת ראיה, שמטרתה לקבוע האם אתם זקוקים למשקפיים או עדשות לצורך הנהיגה. בעיקרון אתם יכולים לעשות זאת אצל כל אופטומטריסט מורשה, אבל היי! אם אתם כבר נמצאים בחנות אופטיקה, למה לא לעשות את זה במקום?

עלות הבדיקה היא סביב ה-50 ₪ ואפשר לבצע אותה כמעט בכל חנויות האופטיקה המורשות להוציא טופס ירוק. כדאי לוודא זאת מראש מול נציג החנות, ואם אתם מרכיבים עדשות או משקפיים, מומלץ להגיע איתם לבדיקה.

אחרי בדיקת הראיה תתבקשו לעבור בדיקות רפואיות נוספות, על מנת לוודא שאתם כשירים רפואית לנהיגה, ולהחתים את הטופס הירוק בהתאם. רק לאחר מילוי הטופס וכל הבדיקות הנדרשות תוכלו לפנות למשרד הרישוי לקבלת אישור סופי.

מתי אפשר להוציא טופס ירוק?

על מנת לענות על השאלה מאיזה גיל אפשר להוציא טופס ירוק, חשוב להבין קודם על איזה סוג של רישיון מדובר. הטופס הירוק הוא ספציפי לכל סוג רישיון. ניתן למצוא בחלק העליון של הטופס הערה לגבי סוג הרישיון המתאים לטופס – רכב פרטי, קטנוע, אוטובוס, משאית, מלגזה וכו'. הגיל שבו ניתן להוציא את הטופס הירוק נקבע לפי הגיל שבו ניתן להתחיל ללמוד בקורס הנהיגה לאותו סוג רישיון:

בגיל 15 – אפשר להתחיל ללמוד קורס לנהיגה בטרקטור ולכן מגיל 15 אפשר להוציא גם טופס ירוק לטרקטור.

בגיל 16 – טופס ירוק לאופנוע ולרכב פרטי עד 8 נוסעים.

בגיל 17 – טופס ירוק למכונה ניידת ולרכב משא.

בגיל 18 – טופס ירוק למלגזה ולרכב ציבורי (מונית או אוטובוס).

שימו לב שקטינים מתחת לגיל 16 מחויבים להגיע להוצאת טופס ירוק בליווי אחד ההורים ועם תעודת הזהות של ההורה (כולל ספח).

איפה עושים טופס ירוק?

ברחבי הארץ פזורות עמדות רבות של משרד הרישוי בהן ניתן להוציא טופס ירוק, בתוך חנויות אופטיקה נבחרות.
ריכזנו עבורכם את רשימת הסניפים:

ניווט מהיר

דילוג לתוכן